Český filharmonický sbor Brno

si vydobyl místo na samém vrcholu sborového světa.  Dirigenti, orchestry a sólisté, s nimiž sbor dosud spolupracoval, se o něm vyjadřují v superlativech. Odborná kritika oceňuje především kompaktní zvuk a širokou škálu výrazových prostředků, jimiž disponuje. Český filharmonický sbor Brno (založen 1990) vystupuje na všech prestižních evropských festivalech a vždy dokáže posluchače uchvátit mimořádným hudebním cítěním.

Za úspěchy tělesa stojí jeho zakladatel, sbormistr a ředitel Petr Fiala (1943). Vystudoval brněnskou konzervatoř a JAMU (klavír, kompozice, dirigování), je autorem sta osmdesáti skladeb. Sbormistrovské a dirigentské činnosti se věnuje padesát let. V roce 2009 obdržel od České biskupské konference Řád Cyrila a Metoděje za vynikající výsledky v oblasti dirigování a skladatelské činnosti, v roce 2013 Cenu města Brna v oboru hudba za dlouholetou uměleckou činnost a v roce 2016 Cenu Jihomoravského kraje za významnou reprezentaci Jihomoravského kraje v oblasti kultury. 

Sbor se zaměřuje na oratorní, kantátový a operní repertoár. Díky své kvalitě absolvuje ročně devadesát koncertů doma i v zahraničí. Spolupracuje s nejlepšími světovými orchestry a dirigenty (Christian Arming, Marc Albrecht, Marcus Bosch, Stephan Blunier, Jean-Claude Casadesus, Dennis Russel Davies, Christoph Eschenbach, Gabriel Feltz, Ivan Fischer, Nikolaus Harnoncourt, Manfred Honeck, Neeme, Paavo a Kristian Järvi, Dmitrij Kitajenko, Marko Letonja, Kurt Masur, Zubin Mehta,  Ingo Metzmacher, Yannick Nézet-Séguin, Sir Simon Rattle, Helmuth Rilling, Steven Sloane, Michael Tilson Thomas,  Mario Venzago, Walter Weller, Simone Young, Jakub Hrůša, Jakub Klecker, Tomáš Netopil, Libor Pešek,  Leoš Svárovský, Juraj Valčuha a mnozí další).

Domácí publikum může Český filharmonický sbor Brno slyšet na mnoha koncertech v Brně, Praze, Ostravě, Olomouci, Litomyšli, Českých Budějovicích, Teplicích, Zlíně a jinde.

Sbor má rozsáhlou diskografii a získal řadu ocenění: V roce 2007 obdržel dvě významné evropské ceny – Echo Klassik za Soubor roku 2007 (provedení Brucknerových motet) a Nahrávka roku 2007 za Lisztovo oratorium Christus.. Nahrávka skladby B. A. Zimmermanna Requiem für einen jungen Dichter  získala v roce 2009 cenu německých kritiků – Preis der Deutschen Schallplattenkritik. Ocenění sbírá sbor i na jiných kontinentech - japonský hudebně-kritický časopis Geijutsu Disc Review  mu v září 2011  udělil za live nahrávku Dvořákova Requiem prestižní ocenění Tokusen.

Činnost Českého filharmonického sboru Brno podporuje Jihomoravský kraj, statutární město Brno a Ministerstvo kultury ČR.

Generální partner Českého filharmonického sboru Brno je TESCAN ORSAY HOLDING, a. s.