Jeremy Winston Chorale

Jeremy Winston Chorale se poměrně rychle etabloval mezi přední americké profesionální sbory. Tento soubor tvoří mimořádně nadaní zpěváci pocházející z různých koutů Spojených států amerických.

Sbor se začal v hudebních kruzích zapisovat nesmazatelnou stopou už od svého založení v létě roku 2012. Inaugurační koncert se uskutečnil na World Choir Games v Cincinnati, největší světové sborové soutěži. V konkurenci nejlepších sborů z celého světa získal Jeremy Winston Chorale zlatou medaili v soutěži gospelových sborů a stříbrnou medaili mezi klasickými smíšenými sbory a spirituály.

Na tento triumf brzy navázal neméně úspěšnými koncerty, mezi nimiž na pomyslném vrcholu byla vystoupení pro prezidenta Baracka Obamu a první dámu Spojených států v Bílém domě v prosinci 2012 a ve stejném měsíci roku 2015.  Mezi významné úspěchy sboru patří také opakované pozvání Českým národním symfonickým orchestrem na festival Prague Proms, kde vystoupili v roce 2015, 2016 a 2019.

V únoru 2019 se Jeremy Winston Chorale těšil vřelému přijetí kolumbijským prezidentem na koncertě nazvaném Black History, jenž se konal na americkém velvyslanectví v kolumbijské Bogotě.

V roce 2015 se soubor vydal na své první mezinárodní turné s koncerty v Německu, Francii a České republice. Všude sklidil velkou chválu kritiků i návštěvníků koncertů. Ta vyvrcholila virálním videem jejich tzv. flash mobu v nákupním centru Europa Passage v Hamburku. “Oh, Happy Day” v jejich podání se následně v Německu stalo nejsledovanějším videem roku na Facebooku. 

Pravidelně vystupuje v největších městech USA včetně Washingtonu DC, Philadelphie, Atlanty a dalších.

Tento mimořádný hudební soubor interpretuje vedle gospelu a populární hudby také hudbu klasických mistrů, černošských spirituálů, a to s impozantní přesností a vynikajícím hudebním citem.