Jiří Ressler

Jiří Ressler vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor muzikálové herectví. Jeho herecká kariéra začala v Městském divadle Brno (angažmá 2003–2004). V letech 2004 až 2006 účinkoval v Divadle Slawjena – později Malé divadlo komedie.  Od roku 2006 působil osm let v Českém filharmonickém sboru Brno, spolupracoval např. s Českým národním symfonickým orchestrem. Od 1. 3. 2015 opět účinkuje v muzikálovém souboru Městského divadla Brno a v tom samém roce se stává členem projektu LiStOVáNí Lukáše Hejlíka. Během šesti let ztvárnil role v titulech jako Hry bez hranic, Jak se stát diktátorem, Kluk, co se koupal s piraňami, Manolito Brejloun, Mé dětství v socialismu, Nejlepší kniha o fake news!!!, Švejk 2021 nebo Soběstačný.

Mezi jeho divadelní a muzikálové role patří Claude – Hair, Druhý parašutista – Kdyby tisíc klarinetů, Arab – West Side Story, Druhý žoldnéř – Těžká Barbora, Stydlín – Sněhurka, John Brown - 1+1=3 a další.

Jiří Ressler mimo angažmá v divadle vyučuje na Janáčkově akademii múzických umění a věnuje se moderování firemních a společenských akcí.