Morgane Ji

Morgane Ji je dokonalým příkladem úspěšného propojení rozmanitých genů, jak se sluší a patří na její původ z ostrova Réunion. Vulkanický temperament s tajemnými, africkými, indickými a asijskými kořeny. Pokud jde o její styl nebo formu, nelze ji zaškatulkovat.

Její silnou stránkou je tvorba zcela neočekávaného. Díky jedinečnému hlasu – mnohapolohový a chraplavý, měkký i zvířecí - je okamžitě rozpoznatelnou, avšak stěží zařaditelnou rockovou i popovou umělkyní i interpretkou elektronické hudby.

Široký hlasový rozsah, melodické linky, ale také šamanské výkřiky diváky dokážou nejen pobavit, ale jistě přinést i vzrušení.

Zdá se, že kreolská královna, jak ji nazývá britský tisk, má klíč ke skryté dimenzi, která spojuje starověké mystiky s moderní technologií. Její koncerty jsou procházkou hlubokými emocemi a vizuálními světy. Morgane Ji zručně ovládá rozličné elektronické přístroje a pod svůj hlas a elektrické banjo klade hned několik zvukových vrstev.

Její banjo zní mysticky i válečně, střídá hypnotické úzké slidy a monorytmické techno doprovody. Morgane Ji se publika ujímá energickým způsobem, jako kdyby vedla rituál, a posluchačům tak přináší nezapomenutelný zážitek. 

Morgane Ji se po mnoho let věnuje fotografii, grafice a snovém světě zvuku, které jsou neoddělitelně propojeny, ale až nyní, s vydáním alba „Woman Soldier“, se jí dostává mnohem větší pozornosti.

Řada lidí se nestačí divit, jak je možné, že tento hlas dosud nebyl objeven širším publikem. Název alba „Woman Soldier“ je shrnutím bojového ducha divoce nezávislé umělkyně a vzdává hold bitvám, kterých se ženy po celém světě každodenně účastní. Morgane Ji je tady. Světu nabízí objev jedné z nejúžasnějších a nejtalentovanějších zpěvaček naší doby.