Ročník 2022

Co nabídne letošní ročník Prague Proms 2022

Milí posluchači, rok se s rokem sešel a naší milou povinností je informovat vás o dalším ročníku festivalu Prague Proms. Věříme, že program, který jsme pro vás pečlivě vybírali, naplní vaše očekávání. Letos nabídneme jak již zažitou kompilaci klasiky, jazzu a crossoveru, tak i něco navíc.

I tento rok jsme připravili spolu se Stevenem Mercuriem řadu zajímavých projektů.

Z New Yorku opět přijede The Jeremy Winston Chorale, jeden z prvotřídních gospelových sborů světa, aby se představil rovnou na dvou koncertech. První se uskuteční v Obecním domě a na druhém společně s The Loop Jazz Orchestra vzdají hold legendárním Blues Brothers.

Nejslavnější sborové scény předvede spolu s ČNSO uznávaný Český filharmonický sbor Brno a v Kutné Hoře v chrámu sv. Barbory oslavíme hudbou významné narozeniny našeho váženého kolegy, trumpetisty Jana Buriana.

Spisovatelka a violoncellistka Zuzana Dostálová zavítá s přáteli do našeho jazzového klubu se Soběstačným, jedinečným příběhem v podání Lukáše Hejlíka, Jiřího Resslera a Markéty Lánské, a v The Loop Jazz Club Hostivař se také můžete těšit na jazzové projekty Let's Remember Chet Baker, Jana Andra, Clarinet Factory, nebo výraznou zpěvačku Morgane Ji s dirigentem a držitelem ceny Grammy Gastem Waltzingem.

Očekávanou premiérou bude koncert Radka Pastrňáka & ČNSO pod vedením Stevena Mercuria, na kterém zazní ty nejznámější hity kapely Buty, a to v aranžích pro symfonický orchestr.

Těšíme se na vás a doufáme, že i s vámi!