O festivalu

Od prvních tónů Ravelova Bolera, které zaznělo na otvíracím koncertu prvního ročníku festivalu Prague Proms uběhlo poměrně dost času. Byl červen roku 2005, a těch následujících sedmnáct let přineslo pražskému publiku stovky koncertů, mimo jiné s desítkami umělců, kteří navštívili naši zemi poprvé.
Za všechny jmenujme Natalii Cole, Angelique Kidjo, Vince Mendozu, Dannyho Elfmana, Vladimira Cosmu, Ennia Morriconeho a další.
I tento rok jsme společně se Stevenem Mercuriem připravili řadu zajímavých projektů.
Z New Yorku opět přijede The Jeremy Winston Chorale, jeden z prvotřídních gospelových sborů světa, aby se představil rovnou na dvou koncertech. Ten první bude gospelová smršť v Obecním domě, a na druhém si ve spolupráci s The Loop Jazz Orchestra zavzpomínají na nezapomenutelné Blues Brothers.
Nejslavnější sborové scény předvede spolu s ČNSO prvoligový Český filharmonický sbor Brno a v Kutné Hoře v chrámu sv. Barbory popřejeme s kolegy trumpetisty ke kulatinám našemu nestorovi Janu Burianovi.
Spisovatelka a violoncellistka Zuzana Dostálová zavítá s přáteli do našeho jazzového klubu se Soběstačným, jedinečným příběhem v podání Lukáše Hejlíka, Jiřího Resslera a Markéty Lánské. V The Loop Jazz Club Hostivař také můžete slyšet jazzové projekty Let's Remember Chet Baker, Jana Andra, nebo výraznou zpěvačku Morgane Ji s dirigentem a držitelem ceny Grammy Gastem Waltzingem.
Očekávanou premiérou bude koncert Radka Pastrňáka & ČNSO pod vedením Stevena Mercuria, na kterém zazní ty nejslavnější hity kapely Buty, a to v symfonickém hávu.
Prague Proms 2022 chtějí nabídnout radost, takovou, jakou jsme znali před „velkou přestávkou“. Budeme vás čekat!